Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.
Tanie led drl
Ledy za 35 zł. Jestem zadowolony. Od 7 miesięcy świecą bez zarzutu. Za taką kasę niech poświecą dwa lata, potem mogę przepiąć nowe w 5 minut :
Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.
chciałby je zobaczyć na drodze w pełnym słońcu..... No i pewnie E11
op
wcale tanie ledy nie muszą mieć homologacji e11
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzien...96138.html nie wiem skąd ta upartość
Co z tego że E 11 ?
Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.
No to co wcześniej nie jest do końca zgodne ze stanem faktycznym. Wielka Brytania może wyjść z Unii ale nie wyjdzie z Europy ! A homologacja E jest homologacją europejską - dopuszczoną na nasze drogi.
Na kloszu lampy, na mocowaniach lub plastikowych elementach wybijane są cechy homologacji. Dla nas najistotniejsze to, czy lampa posiada homologację "E", czyli dopuszczenie do ruchu w Europie. Może występować jako samodzielna litera "E" w kółku, lub może występować przy niej numer, który oznacza kraj wydający homologację: E1 - Niemcy E2 - Francja E3 - Włochy E4 - Holandia E5 - Szwecja E6 - Belgia E7 - Węgry E8 - Czechy E9 - Hiszpania E10 - Jugosławia E11 - Wielka Brytania E12 - Austria E13 - Luksemburg E14 - Szwajcaria E20 - Polska Poszedłem sprawdzić na moich tanich jest E4 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2018, 09:58 przez PunkRock86.)
Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.
w Europie obowiązuje tzw. homologacja europejska. Oznacza się ją literą 'E' wytłoczoną na reflektorze oraz numerem kraju, który homologował dany produkt. Np. 'E1' to Niemcy, a 'E20' Polska. Nie oznacza to, że używanie w Polsce świateł oznaczonych 'E1' jest nielegalne, ponieważ wszystkie kraje Unii Europejskiej są zobowiązane do wzajemnego uznawania wydanych przez siebie homologacji, tak więc są one całkowicie legalne w Polsce i w tych krajach Unii Europejskiej, które dopuszczają używanie świateł do jazdy dziennej (wszystkie kraje oprócz Szwecji, Danii, Estonii, Litwy i Węgier). Dodatkowo światła do jazdy dziennej muszą być oznaczone literami RL.
Wyjątek z Dyrektywy Komisji UE nr 97/30/WE: Artykuł 7 Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić udzielenia homologacji typu WE lub homologacji krajowej pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeżeli są one opatrzone znakiem homologacji WE* i są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG**. Artykuł 8 Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić lub zabronić sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu lub eksploatacji dowolnego pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeśli opatrzone są znakiem homologacji WE* części oraz są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG. * homologacja europejska (oznaczenie znakiem 'E') ** dyrektywa określająca warunki montażu świateł w pojazdach mechanicznych (w tym świateł do jazdy dziennej) Zgodnie z Dyrektywą Komisji Europejskiej 2008/89/WE z dnia 24 września 2008 r., wszystkie nowe modele samochodów osobowych wchodzące do produkcji począwszy od dnia 7 lutego 2011 r., sprzedawane na terenie Unii Europejskiej, muszą być wyposażone w światła do jazdy dziennej. Nie dotyczy to więc wszystkich nowych samochodów osobowych, jak podają media. Nie zmieniają się przy tym wymagania zawarte w Regulaminie 48 EKG ONZ, a wiec m.in. aktywacja i dezaktywacja funkcji automatycznego włączania świateł do jazdy dziennej musi być możliwa bez użycia narzędzi. O nakazie ich używania nie ma więc mowy. "wszystkie kraje Unii Europejskiej są zobowiązane do wzajemnego uznawania wydanych przez siebie homologacji" Jezeli Anglia wyjdzie z Unii w Polsce ich homologacja może być nie ważna (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2018, 10:02 przez Grzegorz Łubieński.)
Ok. Piszą że - " nie może odmówić". Ale nie musi też tego robi po wyjściu WB z UE. Bo to ciągle Europa. Zresztą - o czym tu gadać. O inwestycji 35 zł która może za kilka lat przepaść bo straci homologację ?
Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.
op
kwestia jest też taka że chińskie nie zawsze = gorsze
bo często te Pewniaki robią swoje produkty w chinach a u nas sprzedają dużo drożej więc jeżeli ktoś ma sprawdzonego chińczyka to czemu nie?
Apple też robi teleony w Chinach
Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2018, 10:32 przez Grzegorz Łubieński.) |
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości