(03-10-2019, 10:39)PROSTOnaNIBY napisał(a): Wyjeżdżam z garażu podziemnego, czy z podwórka, bez znaczenia zawsze po kilku minutach mam szyby zaparowane. Po włączeniu klimy jest wszystko ok. Nawiew sprawny. Filtr wymieniony w maju. Filtr na 99% wsadzony w dobrym kierunku. Klima odgrzybiana latem jednak po wyłączeniu jej i zgaszeniu silnika czuć niekiedy przez kilka sekund nieprzyjemny zapach. Nawiew ustawiony tylko na szybę. Bez znaczenia czy temp na LOW czy na 20*C.
Jakieś pomysły?
Parowanie szyb w Scenicu III to bardzo rozległy temat.
Po pierwsze sprawdź czy filtr jest suchy, jeżeli jest zawilgotniały to trzeba go wymieć.
Po drugie sprawdź schowki pod nogami kierowcy i pasażera czy nie ma tam wody lub nie jest zawilgotniałe.
Jeżeli jest mokro tzn. że najprawdopodobniej masz zapchane odpływy wody na podszybiu i woda przelewa się do wnętrza pojazdu.
W SCIII to taka przypadłość, aby się przekonać czy są drożne są dwie drogi, demontaż podszybia i silników wycieraczek, odpływy są za kielichami od kolumn zawieszenia.
Druga, odchylenie nadkoli i dobranie się od dołu do odpływów, jednak to tylko prewencja aby sprawdzić drożność.
Jeżeli ich nie czyściłeś, to zalecam mimo wszystko, unikniesz zalania wnętrza pojazdu i dużo straconego czasu na suszenie i walkę ze smrodem.
Trzecią możliwością, ale to chyba jeszcze za wcześnie (sam z tym walczę, gdy jest bardzo deszczowo i dość zimno) jest problem z błędną pracą sensora jakości powietrza (przypuszczalnie, samodzielnie włącza obieg zamknięty), o ile masz zamontowany. W serwisach coś z tym robią, nie wiem czy trzeba go wyłączyć czy dokonać jakieś aktualizacji.
Odnośnie sensora jakości powietrza, czy ktoś wie która to może być pozycja?
Dane czytane przez FVDI podczas aktywacji PTC.
Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka