A jak low battery po próbie rozruchu to i inne błędy się pewnie zapisały.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2019, 11:34 przez polaq.)
Nie odpala, komunikat "Low Battery" "Low Oil Pressure" 1.9 DCI
Komunikaty się pojawiają bo rozrusznik nie zakręcił i nie ma ciśnienia oleju. Napięcie za niskie bo nie odpalił to i "low battery". Trzeba sprawdzić bezpieczniki od rozruchu i rozrusznik
A jak low battery po próbie rozruchu to i inne błędy się pewnie zapisały. (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2019, 11:34 przez polaq.)
Opisane w pierwszym poście objawy żywcem pasują do efektu akumulatora w słabej kondycji.
Wymieniony UPC może (ale nie musi) być niesprawny. Tak, Scenic II ma dość duże wymagania odnośnie kondycji i wydajności akumulatora, nie odpali na baterii, na której inny samochód będzie jeździł bezproblemowo jeszcze przez rok. Jeśli klemy są czyste i dokręcone, w skrzynce na klemie + bezpieczniki są dobre (sprawdzić) i dokręcone, a złącza czyste - po założeniu SPRAWNEGO akumulatora powinien zagadać. Po uruchomieniu konieczne jest skasowanie zapisanej sterty błędów. Abs/esp potrzebuje paru metrów przejechanych do uruchomienia się.
Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM
Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe , III Ph I , Suzuki SX4 1,6 4x4
op
W jaki sposób najprościej sprawdzić rozrusznik? Gdzie ten cienki kabel wychodzi od niego? Można gdzieś dać plus i sprawdzić? W UPC?
op
Rozrusznik działa. Pstryka na samym pinie bez akumulatora, a po podłączeniu próbuje odpalić. Czyli można go wyeliminować. Sprawdzę czy na UPC jest zasilanie na niego.
Nie ma napięcia na pinie odpowiedzialnym za rozrusznik w UPC. Nie ma w moim i nie ma w kupionym. Dodatkowo na moim uruchamia się wiatrak na interkulerze, a na zakupionym nie. Czyli moduł UPC uwalony? (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2019, 15:43 przez artur.kharchenko.)
Wszystkie bezpieczniki koło akumulatora sprawdzone? Te w kabinie też? I na akumulatorze?
Wypadałoby Clipa podłączyć i zobaczyć jakie błędy się zapisały. Jak jest dużo dziwnych błędów zapisanych to na wyświetlaczu pokaze komunikat Usterka elektroniki i dokładnie w taki sam sposób nie będzie chciał odpalić po czym włączy wentylator. Nie masz/miałeś nic podpięte na stałe pod OBD? Np. Elma? (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2019, 17:38 przez polaq.)
op
Wszystko sprawdzone. Nic nie było na stałe podłączone.
Sprawdź przewody masowe a dokładnie klemę ujemną i gruby przewód idący na obudowę skrzyni biegów. Ten przewód lubi zgnić.
Sprawdź też 3 kostki idące do sterownika silnika. |
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości