OGÓLNE Jakie opony letnie do Scenica polecacie? Temat ogólny
(15-04-2015, 09:33)Mati napisał(a): ehh, po pierwsze (nie było mowy że nie może być kierunkowa) i podobno, kto widział? miał i jeździł? Mati, nie zrozumieliśmy się ![]()
teraz rozumiem
![]() ![]() ![]()
Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM
/// Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM /// Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM /// Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Scenic jeszcze nie jest chiński, ale już takie Volvo tak.
Jak tak dalej pójdzie, to chinczycy wykupią pół europejskich firm. W z polskiego podwórka to np Roment jest chiński.... A jeżeli chodzi o opony, to tutaj znalazłem ciekawe zestawienie opon letnich, ranking w którym brane były pod uwagę takie czynniki jak przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, wpływ na zużycie paliwa, hałas itd. https://www.motointegrator.pl/poradnik/o...545-r17wy/ Jeżeli chodzi o czołówkę, to nie ma zaskoczenia, ale później robi się ciekawie.
Fascynujący niemiecki test - wygrywa Conti (gdzie produkowane, no gdzie?). ADAC sam kupił opony czy dostał od producentów? Przecież dla dużego koncernu to żaden problem przygotować partię specjalnie na test. A jeszcze co do zużycia opon zwycięskich... nie wierzę.
225/45/17 do Scenika? Którego? |
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości