Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kupno scenica 2


Michał Koperski
Zarejestrowani

op Witajcie przymierzam się do kupna scenica 2. Ogólnie bardzo dużo ogłoszeń tyczy się silnika 1.6 16v jak on się sprawuje jakie są jego bolączki, koszty eksploatacji czy częstotliwość wymian rozrządu itp I ogólnie na ci zwracać uwagę przy zakupie.
pio555 napisał 10-02-2020, 15:56:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2020, 15:56 przez pio555.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
(10-02-2020, 15:49)Michał Koperski napisał(a): Ogólnie bardzo dużo ogłoszeń tyczy się silnika 1.6 16v jak on się sprawuje jakie są jego bolączki, koszty eksploatacji czy częstotliwość wymian rozrządu itp I ogólnie na ci zwracać uwagę przy zakupie.
bo 1,6 to najtańsza opcja i jej jest najwięcej...
silnik w zasadzie bezawaryjny tylko za slaby do auta w szczególności do granda
typowe bolączki to KZFR,i wszystko wokół niego czyli elektrozawór i czujnik wałka,oraz cewki zapłonowe

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
wojeek
Zarejestrowani

(10-02-2020, 15:49)Michał Koperski napisał(a): Witajcie przymierzam się do kupna scenica 2. Ogólnie bardzo dużo ogłoszeń tyczy się silnika 1.6 16v jak on się sprawuje jakie są jego bolączki, koszty eksploatacji czy częstotliwość wymian rozrządu itp I ogólnie na ci zwracać uwagę przy zakupie.
Silnik idiotoodporny ale trzeba dbać jak o każdy inny. Niestety brakuje mu mocy i ma dość spory apetyt na paliwo. Olej wymieniam co max 12 tys, 4 rok odpłaca mi się bezproblemowym użytkowaniem, wymieniałem to co się zużywa lub należy już wymienić. Ostatnie spalanie z trasy prawie 500 km przy pełnym bagażniku i dwójce dzieci 7.5 litra ( z komputera)

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Renault Scenic I 1.6 i 16V, Renault Scenic II 1.6 i 16V, Renault Scenic III X-MOD 1.6 dci
Odpowiedz
KamWar
Zbanowani

To prawda, że brakuje mu mocy. Jak już pisałem, kolega miał właśnie Granda z tym silnikiem i przydałoby się te 20 km więcej tak na prawdę. Jednak jeździ nim chyba już z 7 rok też bez problemowo. Motor ogólnie polecany, ale dbać trzeba, jak o każdy inny Biggrin

Odpowiedz
Kwok
Zarejestrowani

Scenic 2 hmmm. Silnik bez problemów, w moim wyciekał olej z uszczelki odmy i z pod obudowy termostatu (przebieg 135tys). Zimą skrzypią gumy w przednim zawieszeniu - podobno znany problem, moc z 1.6 po mieście wystarczy (ja mam 6 biegów), do wyprzedzania niestety redukcja i trzeba kręcić silnik do 5tys rpm ale jakoś da radę. Jazda na autostradzie - powyżej 120km/h robi się głośno. Ogólnie jak na budżetowe auto może być.

Odpowiedz
itek
(10-02-2020, 15:49)Michał Koperski napisał(a): Witajcie przymierzam się do kupna scenica 2. Ogólnie bardzo dużo ogłoszeń tyczy się silnika 1.6 16v jak on się sprawuje jakie są jego bolączki, koszty eksploatacji czy częstotliwość wymian rozrządu itp I ogólnie na ci zwracać uwagę przy zakupie.

Po 2006 (po lifcie) poprawiono większość bolączek w elektryce. Mam 2007 od nowości 310.tys. Autko rodzinne i ciekawe dla kogoś komu się nie przewala. Dużo info na necie. Silnik 1.6 benz. ogólnie bez większych wad pod warunkiem, że dbano o autko. Trochę słaby, jeśli lubisz odjazdy, ale dla normalnego-spoko. Doskonały do gazu!
Bywają wycieki z pokrywy ale do usunięcia. Mam też SCIII ale wolę jeździć II. Przy zakupie, szukaj zadbanego-lepiej dać trochę więcej. Nie zrażaj się przebiegami bo te autka trochę już istnieją. Skrzynia 6-bieg. trochę ciężej chodzi od III, ale wytrzymała. Pod wzgl. bezpieczeństwa, jeśli nie "młodzone" to ***** w testach. Reszta jak w innych.

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

1.6 jest za mały do tego auta. Może 15 lat temu 100 koni to było coś, teraz to słabizna.
Ciekawą opcją jest 1.9DCI po lifcie. Turbodiesel ładnie ciągnie to żelastwo.
Ewentualnie 2.0 bądź 2.0 turbo benzyna lub DCI 2.0 ale to już cenowo drożej - osiągi i zużycie paliwa extra.

Odpowiedz
Michał Koperski
Zarejestrowani

op Podziękował za wszystkie opinie. Ogólnie dbam o autka i ich serwisy raczej wykonuje na biezaco. Przekonaliscie mnie że nie ma się co bać tym bardziej że akurat lubię jeździć renowkami u mnie w rodzinie jest już ich parę i nikt nie narzeka. A pytanie jeszcze jak z tym ręcznym elektrycznym drogi w serwisie w razie czego albo jak wydłużyć jego zywotnosc

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2020, 15:50 przez Michał Koperski.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Online
Mam drugiego scenica z elektrycznym ręcznym i nigdy nic z ręcznym nie robiłem.

Bycie starszym ma swoje wady i zalety - nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka...

[Obrazek: icon5.png]
Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
Ja mam trzeciego i nie miałem nigdy problemów...nie wyobrazam sobie nie mieć elektrycznego ręcznego

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pio555 za ten post post:
  • TomaszB




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości